Larp Přechod se odehrává ve 22. století, v postapokalyptickém světě na motivy knihy Justina Cronina. Potomci lidí, kteří přežili události roku Nula, roku, kdy svět ovládli nakažení, obývají Poslední kolonii kdesi v bývalé Kalifornii. Musí svádět svůj boj o přežití nejen s virály, s přírodou, s nemocemi, s ubývajícími zdroji, ale zejména s beznadějí, které je tak snadno podlehnout. Je možné vůbec tento boj vyhrát?

Poslední kolonie je osada o cca 100 obyvatelích. Jedná se zřejmě o poslední místo, kde žijí potomci lidí, kteří přežili rok Nula. Tehdy ovládli Severní Ameriku smrtelně nebezpeční nakažení, tzv. virálové. Doba před rokem Nula, jak ji známe, je již pro obyvatele Poslední kolonie historií. Žije již jen jediný pamětník, resp. pamětnice. Téměř stoletá stařena, které všichni říkají Teta. Kdo ví, co je pravdy na jejím vyprávění. Už je stará a v hlavě to má přeci jen trochu pomíchané.

pdf
Vzpomínky Tety

Poslední kolonie přežívá jen díky jasným pravidlům, kterými se její obyvatelé řídí. Souhrn těchto pravidel se nazývá Jediný zákon a vznikl již na počátku existence kolonie. Každý obyvatel Poslední kolonie je s ním dobře obeznámen.

pdf
Jediný zákon

Poslední kolonie má za sebou necelých sto let své existence. O její historii si můžete přečíst v následujícím dokumentu:

pdf
Poslední kolonie

Přechod není klasický postapo larp. Spíše by dal charakterizovat jako larp s postapo prvky. Hráče nečeká ani drsný boj o přežití ani neustálé boje se zombíky. Ano, podmínky nebudou úplně komfortní a i nějakého útoků virálů se zřejmě dočkáte, ale rádi bychom se soustředili hlavně na příběhy postav, které žijí v Poslední kolonii.


Neznalost předlohy nejenže není překážkou, ale je žádoucí. NEČTĚTE knihu před larpem. Pokud už se tak stalo, nevadí. Dejte nám to vědět a my pro Vás najdeme to pravé místo v příběhu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone